Forrás a szívedben.
János.7.37-39
Az ünnep utolsó, legnagyobb napján Jézus felállt, és így kiáltott: „Ha valaki szomjas, jöjjön hozzám, és igyon!Aki hisz bennem, annak szívéből majd élő víznek forrásai fakadnak — ahogyan az Írás mondja.” Ezt a hasonlatot a Szent Szellemről mondta, akit később azok kaptak meg, akik Jézusban hittek. De amikor ezt mondta, akkor a Szent Szellemet még senki sem kaphatta meg, mert Jézus még nem dicsőült meg.
Jézus az eredeti ember. Olyan, amilyennek Isten álmodta az emberiséget.
Az emberről szinte mindent a bűn bejövetele után ismerünk. Milyen lehetett Ádám a kísértés előtt, milyen lehetne az ember bűn és gonosz nélkül?
A válasz Jézus Krisztus. Nem egy követhetetlen és tökéletes minta Ő, hanem lehetőség.
Te hiszel benne, feltámadásában. Lényegedben, az új szívedben, olyan vagy mint Ő.
Ez még nem látszik teljesen.
Ahogy az embrión sem, hogy mivé válik; madár, kutya, vagy ember? Mégis pontosan, össze nem téveszthetően az lesz: Madár, kutya, vagy ember.
A foganásától a madár, kutya, vagy emberi DNS működik benne és alakítja. Benned Isten magja, DNS-e dolgozik. Olyan leszel kívül, tetteidben és gondolkodásodban is, mint Jézus.
Az eredeti ember, úgy mint Jézus, egyben ajtó is. Dimenziókapu. Forrás.
Vezeték. Víz, erő, energia, informació jön át rajta a mennyből egy másik dimenzióból.
Rajtad keresztül is, mert hiszel.
Szomjas vagy. Bízol, hiszel Jézus Krisztusban. A Menny forrása, a negyedik dimenzió kapuja ott nyílik a szívedben.
Szomjas vagy. Nagyon vágyakozol valamire. Már szinte kétségbeesetten.
Ne a láthatóban, ne a lelkedben keresd!
Ne rohanj kapcsolatokhoz! Ne próbáld értelemmel megoldani! Ne agyaskodj! Ne ess kétségbe! Ne akard kiérdemelni azt, ami betöltheti a szomjúságod! Ne csapd be magad extatikus érzelmekkel, vagy reménytelenséggel, feladással, sértődéssel, depresszióval!
A megoldás az új embernél, Jézusnál van. Lépj hozzá beszélj vele.
Ő megmutatja neked a megoldást.
Először kérdezd meg: Isten akarata-e az, amire annyira vágysz?
Ha igen, kérdezd meg hol van? Kérdezd meg, hogy kerül az hozzád?.
Lehet hogy az lesz a válasz, hogy könyörögj, hogy kérj kitartóan. Az is lehet hogy küld valakihez Isten: Egy könyvhöz, egy emberhez, egy üzenethez. De Ő küldjön, ne más!
Lehet, az lesz a válasz, hogy ott van már benned.
Ha elértél ide és hiszed, tudod hogy megvan az a dolog, amire sóvárogsz, akkor
mondd ki, hogy legyen! Parancsold, hogy álljon elő a láthatóban is.
Benne van a szívedben Jézus, benned van a Szent Szellem.
Egy forrás, egy kapu vagy! Egy ajtó, amelyet Isten nyitott ebben a korban, a láthatóban. Emberek, kortársaid, testvéreid, rokonaid és önmagad számára is nyílt ez a dimenzióajtó, hogy amilyen jó dolga van a szívednek, olyan jó dolga legyen a lelkednek, és a testednek is.
Testvérem, sokkal több vagy, mint aminek látszol.
Pál szerint Isten munkatársai vagyunk. 1. Kor. 3.9. Ez pedig nem az érdemeidből származik.
(Jellem, szentség, áldozatok, befektetett szellemi munka, stb.) Isten ajándéka az eredeti ember akivé tett a hit. Kegyelem. Ez az új identitásod. 2 Kor. 3.5. Bízz a benned növekvő isteni természetben.
Isten bízik BENNED!
Sokkal több vagy, mint amit az emberek beszélnek rólad. Te vagy az ajtó a Mennyre. Isten szeretetétől és Isten szeretetéhez te vagy az út. Az emberekhez rajtad keresztül jöhet Isten áldása,rajtad keresztül találhatnak oda az emberek Istenhez, mert te vagy a két lábon járó megigazultság is. Az Út, a Valóság és az Élet kapuja vagy.
Jn 20. 21.Ezután Jézus újra azt mondta nekik: „Békesség! Ahogyan engem elküldött az Atya, most én is úgy küldelek el titeket.”
Ne értékeld alul magad. Óriási lehetőség vagy önmagad, társaid és Isten számára.
Hozd át az emberek, a testvérek, és önmagad számára is, amit Isten az ő királyságában, a negyedik dimenzióban elkészített. Azt a sok jó dolgot. Minden kicsiben kezdődik.
Egy őszinte mosoly a másikra, új világot teremhet.
Meg tudod tenni. Ennek biztosítékai Jézus Krisztus szavai, az Ő áldozata, hite, feltámadása.
Az Atyától születtél. Az Ő DNS-ét hordozod. Isten jóindulattal nézz rád, nem vádol soha hibáid miatt. Bárhogy, szomjazol, akármilyen szükségeid, vannak, hozzá tartozol.
Érdemek, cselekedetek nélkül, sőt azok ellenére, mennyei ember vagy.
Fogadd el! Nyisd ki a mennyei ajtót a szívedben! Szólj, bízz és előállnak a dolgok, amelyek betöltik a szomjúságodat!
Bizonyos hogy meglesz, amit Isten akaratában kérsz, persze hogy meglesz, amit Isten akaratában előszólítasz a láthatóba!
Ef. 2.6. Sőt, mivel Jézus Krisztus részei vagyunk, vele együtt feltámasztott a halálból, és vele együtt a mennyei helyekre ültetett bennünket.
A görögben egy szó: “együttleültetett”. Együtt Jézussal.
Hol ül most Ő? Hol ül vele a te új, valóságos identitásod? A trónon.
Miért ül Jézus a trónon? Miért ülsz vele te is a trónon? Igen. Uralkodni.
Hogy uralkodik egy király? A szavával.
Amikor kimondod azt, amiről meggyőzödtél, hogy Isten aktuális akarata, az teremtő beszéd: “Legyen!”- és meglesz. Mint a teremtésnél látjuk.
Jézusban Isten bemutatott önmagadnak. Ez vagy.
Isten bízik BENNED!